הכנס לתזונה בריאה – FOOD FOR GOOD

״זן מסביב לשולחן״- ניקוי אביב, ארוחה מלאה בשיק ועוד עם אביטל סבג | 4.5.21

איפה ומתי?

  • תאריך:  יום שלישי 4 למאי, 2021 בין השעות 16.00-17.00

  • מיקום: ניפגש בזום

  • מחיר: פרטים בקישור מטה

להרשמה ותשלום לחצו כאן
ולם, כולם אוהבים אוכל וכולנו יודעים כי תזונה נכונה קובעת איך אנו מרגישים, איך אנו חיים ופועלים, את מידת הערנות והחיוניות שלנו ובעצם את מי שאנו.
למען השם! זה ברור שתזונה קובעת את בריאותנו! הגופנית, הנפשית.
לאלו הרוצים לרדת במשקל, למתמודדים עם סרטן ומחלות כרוניות, לחולים במחלת הסכרת, לאלו הסובלים מכאבי ראש ועד לנשים החוות כאבי מחזור ולאלה הרוצים להרגיש חיוניים למלאי אנרגיה.
בדיוק בדיוק בגלל זה יצרה מיכל את הכנס הזה! FOOD FOR GOOD , כנס התזונה הגדול שהיה בישראל אי פעם!
במקצועי, אני מטפל ומנחה א.נשים במסעות בריאות, ריפוי והחלמה ממחלות כרוניות. אני עוסק בתזונה כנטורופת והן בתזונה "מזרחית" כמו תזונה על פי הרפואה הסינית או הודית (איורוודה),
בנוסף אני גם מלמד תזונה במכללת רידמן מזה 13 שנים… כך שתזונה בריאה היא בהחלט עולמי.
אני לומד המון, אני לומד תמיד ולכן כשמיכל ביקשה ממני ליצור יחד איתה את הכנס FOOD FOR GOOD, ידעתי שאני רוצה ליצור בית ספר קטן, כזה שיאפשר לכל מי שמתעניין בתזונה, לכולם! לכולנו לבוא, ללמוד, להעמיק וליישם.
הכנס הזה הוא באמת משהו משהו, הכל (כמעט) בתחום התזונה שם – החל משיטות תזונה מסורתיות כמו מאקרוביוטיקה ותזונה איורוודית, תזונה ומדע, צומות, מזון חי, סדנאות בישול, אכילה רגשית, תזונה ורוחניות, תזונה ומודעות – you name it… – הכל שם!
הכנס מיועד לכן.ם,  לכל מיד שמתעניין  בתזונה ובריאות, לכל מי שמתבלבל מכל השיטות השונות, למחלימים או למתמודדים עם מחלות כרוניות, סתם כאב מציק או אי נוחות פיזית ונפשית.
תזונה קובעת את מי שאנחנו.
מזמין אתכן.ם לקחת חלק בכנס הגדול המקיף והעשיר ביותר על תזונה שנוצר פה אי פעם. בואו, יהיה מזין 🙂
הנה, זה פה
שלכם,
יגאל

החיים עמוסים בהמון עשיה, מידע, זיהום אווירי, תרופות, חיסונים, אוכל מעובד, צבעי מאכל, גלוטן, אלכוהול, קפה… רגע יש עצור! לתת לגוף ולנשמה מנוחה, מנוחה מנטאלית ופיזית, לאתחל את הגוף מחדש בכדי להתעורר לשינוי המיוחל, כל אחד ממקומו בחייו. על כל אלה נדבר במפגש זום, נקבל כלים ותפריט ניקוי בייתי, נשמע על מה “מלכלך” ומה מייטיב עם הגוף, ונבלה יחד שעה של ניקוי אביב…

אביטל סבג, אימא גאה לחמישה בנים, מחברת הספר רב המכר “חמש עונות במטבח-בישול טבעוני ברוח הזן” – גפן. חוקרת אוכל עדתי מתכונאית, עיתונאית, מרצה ומלמדת, שפית של מזון בריא, מומחית לרפואה סינית ונטורופתיה. היום, כשהגיעה לגיל הזהב, השליחות שלה היא לעזור גם לאנשים אחרים להצליח בשינוי ולגלות את מתנותיו של הטבע.

לקוחות מספרים

להרשמה לאירוע לחצו כאן

    צרו איתנו קשר