אודותיי

נעים מאוד, אני אביטל סבג, אימא גאה לחמישה בנים, מחברת הספר רב המכר "חמש עונות במטבח-בישול טבעוני ברוח הזן" – גפן.
חוקרת אוכל עדתי מתכונאית, עיתונאית, מרצה ומלמדת, שפית של מזון בריא, מומחית לרפואה סינית ונטורופתיה, מתגוררת ועובדת בתל אביב.

מזה שנים שאני פוגשת בעבודתי אנשים הרוצים ללמוד ולהתפתח ומעוניינים לעשות שינוי באורח החיים שלהם ממקום מודע לצרכיו של הגוף ולחיבור שלנו עם הטבע. ובדומה לאנשים אלו – גם אני עצמי עברתי מסעות של חקירה ושינוי בחיי.

לפני 29 שנה, כשילדתי את בני הבכור, האימהות העמיקה את כמיהתי לסביבה אקולוגית בריאה יותר ולחיים מאוזנים יותר, ובעקבות כך יצאתי למסע מרגש של חקירה אנתרופולוגיה של נושא התזונה. במשך שנים רבות הייתי צמחונית, ולפני כעשור, כשהתחלתי לתרגל זן קוריאני, הבנתי שעליי לדייק עוד את התזונה שלי ואז עשיתי שינוי נוסף ועברתי לטבעונות.

היום, כשהגעתי לגיל הזהב, אני טבעונית לא פנאטית ומאושרת מהשינוי שעשיתי בחיי, והשליחות שלי היא לעזור גם לאנשים אחרים להצליח בשינוי ולגלות את מתנותיו של הטבע.

מקום העבודה שלי הוא גם הבית שלי. שם נמצאת הקליניקה בה אני מטפלת ומייעצת, ושם גם הקמתי את המתחם, ללמידה ולבישול טבעוני, בו לומדים בכל השבוע בני כל הגילים, מילדים ועד לבני גיל הזהב.

כמטפלת, אספתי במשך השנים ידע נסיון וכלים רבים ובהם: רפואה סינית, נטורופתיה, זן קוריאני ועוד. אולם ככל שהתחלתי לצבור ניסיון טיפולי, הבנתי שבכדי לעזור לאנשים ליישם את השינוי התזונתי, עלי להביא אותם אל תוך המטבח, לחוויה המשתפת את כל חמשת החושים: להריח, למשש, לראות, לטעום ולשמוע – כי רק כך ניתן להפנים ולהשריש לעומק את השינוי!

כיום, כאשר אני מעבירה סדנאות עומק, הנמשכות מספר ימים או סוף שבוע, אני מתרגשת בכל פעם מחדש, לראות את השינוי שהאנשים עוברים במהלכן. הם מגיעים באי שקט ועם פנים מכווצות, ויוצאים עם חיוך ואור בעיניים, כשהם מברכים על האפשרות ומתחילים בדרך חדשה עם עצמם.

וכאן הבשורה בעיני!

אני מאמינה כי את השינוי אנו צריכים לקבל ממקום מודע אשר מכבד את התהליך!
כי כשעושים שינוי ממקום נוח ומודע קל מאוד לשחרר, (ביננו הכל בעצם קשור למחשבות, אנחנו אלופים בלייצר מחשבות…)

את אהבת הבישול קיבלתי מאמי היקרה שמחה סבג ז"ל ועל כך אני מודה לה עד היום בכל ליבי. גדלתי בבית מרוקאי צברי ,בו בישלו מטעמים וארחו הרבה כמיטב המסורת, ולימים, כטבעונית, שמחתי לקחת מתכונים מבית אימא, ופשוט לשדרג אותם לטבעונות תוך שמירה על הטעמים האותנטיים. ברבות השנים הרחבתי את העשייה שלי לתרבויות אוכל נוספות. התחלתי לשוטט בעולם ולאסוף מתכונים מסורתיים, שאותם "תרגמתי" לטבעונות תוך הקפדה ברורה על עבודה עם חומרי גלם איכותיים, שימוש במזון האורגני העונתי המאפיין כל אזור, ומתכונים פשוטים וטובים שנראים טוב ומגרים את כל החושים.

בנוסף, כמי שתמיד הייתה מחוברת לאמנויות כמו מוסיקה, ציור וכדרות שמחתי לקחת איתי את היצירתיות גם אל תוככי המטבח ולייצר אוכל פשוט וטעים שנראה טוב ומגרה את כל החושים.
עבורי הסירים והמוצרים הם בדי הציור, כלי הערבוב משמשים כמכחולים והתבלינים הם הצבעים והניחוחות שדרכם אני מביעה את עצמי ,כשההעמדה והאסתטיקה היא תמיד חלק בלתי נפרד מהגשת האוכל.

איפה תפגשו אותי?

הנחייה הוראה והדרכה: סדנאות בישול טבעוני, הרצאות במגוון נושאים (תכני גוף נפש), ימי עיון, קורסים מתמשכים, וכן סדנאות נושא דרך עונות השנה, ברשת ישרוטל במלונות הבוטיק "אחוזת יערות הכרמל", יצרתי שתי סדנאות בוטיק המאפשרות לך להתחבר לעצמך .

רי-פרש: 25 שעות של בילוי ולימוד, המאפשר לקהל להגיע ליממה אחת ולהתחבר לצורך לקחת פסק זמן בין העשייה השוטפת של היום שעמוס על כולנו.

קייטרינג לאירועים שונים: חתונות, מסיבות רווקות, ימי הולדת ואירועי חברה להרחבת התודעה.

הסעדה במקומות שונים במדבר וברחבי העולם: מואה הוא אזור בו אני מנגישה הסעדה לסדנאות של חמשוש כמו: לקבוצת "גאגא" של אוהד נהרין, חברותא למשפחות, אירועים פרטיים במואה נווה מדבר.

סדנאות ניקוי (צום) מיצים: שכבר רצות 8 שנים עם שותפי למסע המרגש, זהר צמח וילסון, יחד אנחנו לוקחים למסע קבוצה שרוצה לעשות דרך חופשה, ניקוי עדין המאפשר לך להתבונן מול מצב שאתה רוצה לעשות בו באופן אישי שינוי ממקום הכי עדין עבורך, בכל חודשיים אנחנו מתאספים, בערבה בנווה מדבר שבמואה, או בצפון הארץ כמו בכפר חרוב מצפה השלום במיקום הכי צפוני עם בריכות טיפול אקולוגיות מדהימות.

כתיבה והוצאה לאור של רב המכר "חמש עונות במטבח – בישול טבעוני ברוח הזן": הספר זכה לשבחים רבים ותורגם לאנגלית.

    צרו איתנו קשר