ריטריט ויפאסנה בשתיקה
בשלוות נווה המדבר הקסום של נאות סמדר

עם סנדיה בר-קמה, אודליה וינברג פרי והשפית אביטל סבג | 3-6.1.24

איפה ומתי?

  • תאריך: יום רביעי עד שבת 3-6 לינואר 2024
  • מיקום: הסדנא מתקיימת בישוב נאות סמדר בערבה הדרומית

  • שעות: יום רביעי מהשעה 13:30 עד יום שבת בשעה 13:00
  • מחיר: פירוט מחירים לפי סוגי חדרים ניתן לראות בלחיצה כאן

ריטריט ויפאסנה בשתיקה בשלוות נווה המדבר הקסום של נאות סמדר
עם סנדיה בר-קמה ואודליה וינברג פרי
ינואר 2024

  • מה יכול להביא שינוי לחיינו העמוסים ומלאי הסטרס?
  • איך לזהות ולהתמודד עם דפוסים (מחשבתיים ורגשיים) לא-מיטיבים שמנהלים את חיינו?
  • האם הנפש יכולה להשתחרר מהנטל של חרטות העבר ודאגות העתיד כדי לפגוש שקט ושלווה ברגע ההווה?

השתתפות בריטריט ויפאסנה היא הזדמנות נדירה להתנתק מהסחות הדעת של חיי היומיום, להפנות את המבט פנימה, ולטפח מודעות עצמית עמוקה ותובנות לגבי טבע הנפש, הסבל, והשחרור מהסבל.  

על ידי התרחקות זמנית מהרעש והעומס של העולם, אנחנו יוצרות'ים סביבה אידיאלית לעבודה פנימית. השקט עוזר להשקיט את המוח ומאפשר לנו להתבונן במחשבות ובתחושות ללא הפטפוט החיצוני הרגיל. 

התרגול בריטריט מעניק לנו תובנות לגבי המחשבות, הרגשות וההתנהגויות שלנו, והבנה טובה יותר של עצמנו ושל דפוסי ההתנהגות שלנו. התרגול מטפח קבלה, חמלה ויציבות, המאפשרים לנו להישאר מאוזנים מול אתגרי החיים. 

הריטריט מספק גם קהילה תומכת והדרכה ממורות ותיקות ומנוסות. זוהי חוויה טרנספורמטיבית שמקדמת מודעות, גילוי עצמי ושלווה פנימית.

הריטריט מתקיים במרכז האירוח נאות סמדר, המציע את שלוות יופיו הקסום של המדבר בתוך חדרים אקולוגיים יפים ומפנקים, עם פינות ירוקות, מטופחים באהבה וחיבור לטבע העוצמתי שמקיף את המקום. 

המרחב השקט של המדבר יחד עם היופי של מרכז האירוח תומכים מאוד ביכולתנו להניח את המתחים של היומיום ולהתפנות להקשבה והתבוננות פנימה והחוצה.  

תנאי המקום היפים, המוקפים במדבר רחב-ידיים, מהווים תנאים אידיאליים למפגש אינטימי וצלול עם עצמנו, עם הכוחות והמשאבים העמוקים שלנו, ועם מעיין הכוח, החוכמה והאהבה הקיים בנו.

* הריטריט יתקיים ברובו בדממה, ויכלול לימוד ותרגול של מדיטציה בישיבה, הליכה, עמידה ושכיבה, הרצאות בנושא תורת הרוח הבודהיסטית, מפגשים ושיתופים עם המורות בקבוצות קטנות, ותרגול יוגה עדינה כעוד דרך לתרגל קשב ונוכחות (אופציונלי).

להורדת התוכנייה לחצו כאן

סנדיה בר-קמה
מורה לדהרמה, למיינדפולנס, בודהיזם ומדיטציית ויפאסנה. התחילה את ההרפתקה הרוחנית ב-1986, מתרגלת ומלמדת מעל 25 שנים, מלמדת בעמותת 'תובנה', ב'מרכז לימודי גוף-נפש', במכללת כרכור ובמסגרות נוספות. חייתה שבע שנים חיי פרישות ותרגול באשרם ליוגה ומדיטציה בארצות הברית, ותרגלה תקופות ארוכות בארה”ב, הודו, תאילנד ואנגליה. שמה דגש על הקשר בין התרגול לחיי היומיום, על חקירת החוויה האישית האותנטית ועל האפשרות לחיות חיים ערים בכל רגע. מאמינה שבכולנו טמונה היכולת לאהוב, לחמול, להיות נדיבים ולהתעורר.

לאתר של סנדיה בר-קמה  https://dharmaway.org/

אודליה וינברג פרי
מתרגלת מדיטציה ויוגה וחוקרת את הדהרמה מאז 1997. היא מלמדת בעמותת תובנה, המרכז ללימודי גוף-נפש ובמסגרות אחרות בארץ ובעולם. שנים של תרגול והתבוננות הראו לה שהחיים עצמם הם שותף נפלא ללמידה גמישה וערה, ושתרגול ושהייה בטבע כמעט תמיד תומכים בנו. אודליה בעלת תעודת הוראה בכירה ליוגה מטעם מכללת וינגייט, היא תלמידתה של אורית סן גופטה, וזכתה ללמוד במשך תקופות ממושכות עם מורים נפלאים לדהרמה ולמסורת הבודהיסטית. אודליה חייה ומלמדת בעמק האלה, נשואה ואימא לשלושה ילדים.

אביטל סבג 

אביטל סבג שהינה שפית טבעונית, תזונאית, רופאה סינית ומתרגלת ומלמדת בדרך הזן, תבשל ותהיה אתנו בריטריט,  האוכל (צמחוני) המדויק והטעים שיעשה עי אביטל ומתנדבים תומכי ריטריט ומתרגלים,  יתמוך בנו ובתרגול שאנו נעשה בריטריט,  ויתן את האיזון המדויק שאנו זקוקים לו. 

החשיבות של אביטל וצוות מתנדבים מתוך הריטריט הינו מקום של הקשבה והבנה עמוקה של צורך המשתתפים והמורות ללא דיבור , הבישול בסדנה יתבצע כמעט בשתיקה מלאה והתדר של הריטריט ישמר גם מחוץ לחלל מדיטציה

חדרי האירוח נאות סמדר
נווה המדבר נמצא בדרום הר הנגב, כ-410 מ' מעל הערבה, באיזור מבודד המשקיף על הרי אדום המרהיבים.
החדרים יפים, ממוזגים ומצוידים בכל מה שצריך כדי ליהנות מהשקט בפשטות ובנחת.
בבניית המתחם ופיתוחו מושקעים מחשבה וכוונה להיטיב עם הסביבה בה אנו חיים.
מבני האירוח משלבים בוץ מקומי, מערכת החשמל סולארית, והמים מותפלים ממי התהום שזורמים תחתינו.

החדרים ממוקמים על גבעה בקצה כרמי הישוב, מחוץ לקיבוץ עצמו. אורחינו מוזמנים לסיור בבית האמנויות וביקב נאות סמדר (בשעות הפעילות).
ניתן לצאת מהמקום למדבר לטיולי יום המותאמים להליכה ואופניים (כולל שביל ישראל).
ברכב תוכלו להגיע בקלות לאילת (45 דקות), לפארק תמנע (30 דקות) ולשלל אתרים נוספים בערבה.

לפירוט על סוגי החדרים ניתן ללחוץ כאן

למדיניות ביטולים לחץ כאן

שתפו והמליצו ברשתות החברתיות!

לקוחות מספרים